Naučimo kako učiti Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 8. 4. 2020. 09:38

Dragi roditelji i učenici,

u dokumentu ispod teksta nalazi vam se niz savjeta kako što bolje učiti, kako se motivirati i što bolje koncentrirati na učenje. Materijal je prilagođen učenicima od 1. do 4. razreda.

Nadam se da će vam savjeti biti korisni!

Kako isplanirati dan za vrijeme virtualne nastave? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 8. 4. 2020. 09:34

Dragi roditelji i učenici,

u dokumentu ispod teksta nalazi vam se niz savjeta kako što bolje isplanirati dan za vrijeme virutalne nastave. Tekst je prilagođen učenicima od 1. do 4. razreda. Nadam se da će vam biti od koristi.

Naučimo kako učiti u virtualnom okruženju, 2. dio Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 8. 4. 2020. 09:31

Dragi učenici,

ispod teksta vam se nalazi prezentacija s nizom savjeta kako se motivirati za učenje, neki trikovi kako se bolje koncentrirati te upute za one koji imaju strah od ispitivanja kako ga mogu što lakše prevladati.

Nadam se da će vam napisani savjeti biti od koristi!

Naučimo kako učiti u virtualnom okruženju, 1. dio Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 8. 4. 2020. 08:30

Dragi učenici,

u prezentaciji ispod ovog teksta vam se nalazi niz savjeta kako uspješnije učiti, kako bolje isplanirati učenje i bolje kontrolirati svoj proces učenja. Nadam se da će vam koristiti!

Kako se motivirati za učenje i poboljšati koncentraciju? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 8. 4. 2020. 08:17

Koncentracija i motivacija za rad je jako bitna za učenje. Uz pravilne tehnike koncentracije i optimalnu razinu motivacije gradivo se uči brže i duže ostaje upamćeno.

Motivacija za učenje bitna je za uspješno svladavanje gradiva. Kada ste motivirani, puno je lakše održati pažnju određenu količinu vremena. Kada niste motivirani, poteškoće neće biti prisutne samo u području zadržavanja pažnje, već i samoga započinjanja s procesom učenja. laugh

Mnogi učenici naprave plan učenja ali im ga je jako teško provesti u djelo jer se teško koncentriraju na učenje. Koncentracija je vještina koja se može uvježbati i koja puno olakšava proces učenja. smiley

Strah od ispitivanja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 8. 4. 2020. 08:15

Strah je normalna reakcija u ispitnoj situaciji i pomaže nam u usmjeravanju pažnje na zadatak. Međutim, ponekad je strah toliko jak da izaziva nelagodu i dovodi do toga da postignemo niže rezultate na testu ili pri usmenom ispitivanju.

„Pola toga zaboravim kad me nastavnik počne ispitivati…“

„Ne mogu se koncentrirati, srce mi počne ubrzano lupati i počnem se nekontrolirano znojiti…“

„Tijekom ispita prate me misli poput: „Što ako opet dobijem lošu ocjenu? Što će mi reći roditelji ako opet doživim neuspjeh?“…i to me jako ometa.“

Vjerojatno nema učenika koji nije barem jednom tijekom školovanja doživio ovakvo nešto, tj. Doživio strah od usmenog i/ili pismenog ispita.

Dobra vijest je da možeš nešto učiniti da smanjiš strah od ispita i ne dopustiš strahu da utječe na tvoje postignuće.

Kako se osjećati bolje? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 24. 3. 2020. 11:37

Dragi učenici i roditelji,

u prilogu vam se nalazi prezentacija u kojoj se učenici mogu upoznati s tim što je korona virus te su dati savjeti kako se osjećati bolje i kako što kreativnije iskoristiti slobodno vrijeme kod kuće.

Prezentacija je namijenjena učenicima osnovnoškolske dobi, posebno učenicima od 1. do 4. razreda.

Nadam se da će vam sadržaj biti zabavan i koristan!

Čuvajte se!

Psihologica Mia

Misli dobro, osjećaj se dobro! Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 24. 3. 2020. 11:21

Dragi učenici,

u prilogu vam se nalazi prezentacija u kojoj su vam dati savjeti kako se nositi sa novonastalom situacijom vezanom uz korona virus, kako se osjećati bolje i kako što kreativnije iskoristiti slobodno vrijeme kod kuće.

Prezentacija je namijenjena učenicima osnovnoškolske dobi, posebno učenicima od 5. do 8. razreda.

Nadam se da će vam sadržaj biti zabavan i koristan.

Čuvajte se!

Psihologica Mia

Izrada obrasca

Školski projekt