Izložba "PLAKATI ZA DUŠU" i u našoj školi u sklopu programa 10. Tjedna psihologije

Autor: Mia Grbavac, 20. 2. 2017. 17:15

Tijekom Tjedna psihologije koji se obilježava od 20. 02. 2017. do 26. 02. 2017. u atriju

škole biti će predstavljena izložba „Plakati za dušu“.

Plakati su nastali  s ciljem zaštite i unapređenja mentalnog zdravlja djece i mladih tijekom projektnih aktivnosti  NZJZ-SDŽ/Službe za mentalno zdravlje.

Izložba je otvorena za sve učenike, roditelje i djelatnike škole.

Učenici će, zajedno sa svojim razrednicima, pogledati izložbu i birati najljepši plakat. Ovime nastavljamo jako dobru i uspješnu suradnju s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo SDŽ.

Kako se oduprijeti pritisku vršnjaka? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 3. 11. 2016. 09:22

…"Ma hajde! Svi će iz razreda markirati s tog sata! Tko želi pisati taj test? Radije ćemo prošetati i nešto pojesti. 'Ajmo!" – kaže ti prijatelj iz razreda.

Zvuči poznato?

Strah od ispitivanja - kako ga se riješiti? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 3. 11. 2016. 08:40

Strah je normalna reakcija u ispitnoj situaciji i pomaže nam u usmjeravanju pažnje na zadatak. Međutim, ponekad je strah toliko jak da izaziva nelagodu i dovodi do toga da postignemo niže rezultate na testu ili pri usmenom ispitivanju.

Kako se motivirati za učenje i poboljšati koncentraciju? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 3. 11. 2016. 08:26

Koncentracija i motivacija za rad je jako bitna za učenje. Uz pravilne tehnike koncentracije i optimalnu razinu motivacije gradivo se uči brže i duže ostaje upamćeno.

Tajna uspješnog učenja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 3. 11. 2016. 08:06

Želiš popraviti ocjene, a ne znaš od kuda krenuti?
Sjediš nad knjigom satima i misliš na mnoštvo drugih stvari koje bi mogao raditi?
Ne uspijevaš pronaći efikasan način učenja?

Možda ti sljedeće smjernice mogu pomoći...

smileysmileysmiley

Izrada obrasca

Školski projekt

Pitanja označena znakom * su obavezna

Što mislim o školi
* Napiši što bi mijenjao u školi.

Osnovna škola Strožanac / Blato 1, HR-21312 Podstrana / www.os-strozanac-podstrana.skole.hr / ured@os-strozanac-podstrana.skole.hr