> Nastava  > e-Dnevnik

Što napraviti ako je rubrika u koju trebam upisati sat već popunjena? [2735]

Što napraviti ako treba obrisati nastavni sat, ocjenu ili bilješku? [3768]

Učenici su pisali pisanu zadaću. Što je potrebno upisati u e-Dnevnik? [18348]

Preseljenje iz škole u školu

Kako upisati ocjene dobivene u školi iz koje je učenik došao? [328]

e-Dnevnik novosti i najave

Dodavanje predmeta za učenike koji su upućeni na dopunski rad

Autor: Gordan Lovrić, 19. 6. 2022.

Za učenike koji su na kraju nastavne godine imali ocjenu "Nedovoljan" iz najviše dva predmeta te su upućeni na dopunski rad potrebno je na razini razrednog odjela dodati predmete iz kojih učenici trebaju pohađati dopunski rad.

Pri dodavanju predmeta za "Vrstu" je potrebno odabrati "Dopunski rad" te unijeti ostale podatke za predmet.

Kako bi nastavnik mogao unositi radne sate nakon što ste predmet dodati potrebno je dodati nastavnika tom predmetu.

Pri dodavanju predmeta na razini razrednog odjela možete odabrati "Ne" za opciju "Dodaj predmet svim učenicima" te nakon toga pojedinačno predmet dodati samo onim učenicima koji pohađaju dopunski rad. U dnevnik rada nastavnik će nakon toga moći unijeti nastavne sate za predmet sa statusom "dopunski rad".

Bitno je istaknuti da nastavnici u dnevnik rada sate unosi za ovaj predmet (status "dopunski rad"), dok uspjeh nakon dopunskog rada učeniku u imenik trebaju unijeti za onaj predmet za koji je ranije unesena zaključna ocjena "Nedovoljan". Ocjenu iz dopunskog rada potrebno je ručno upisati u e-Maticu.

Izvor: https://www.carnet.hr/wp-content/uploads/2021/12/e-D_Razrednik_28-12-2021.pdf