> Nastava  > e-Dnevnik

Što napraviti ako je rubrika u koju trebam upisati sat već popunjena? [2735]

Što napraviti ako treba obrisati nastavni sat, ocjenu ili bilješku? [3768]

Učenici su pisali pisanu zadaću. Što je potrebno upisati u e-Dnevnik? [18348]

Preseljenje iz škole u školu

Kako upisati ocjene dobivene u školi iz koje je učenik došao? [328]

e-Dnevnik novosti i najave

Dodavanje fotografija učenika

Autor: Gordan Lovrić, 25. 11. 2021.

Učeniku možete pridružiti njegovu fotografiju. Fotografija se mora nalaziti na računalu s kojeg se postavlja te uz pomoć gumba 'Browse...' možete odabrati istu.

Nakon što je fotografija odabrana i spremljena, možete ju izrezati tako da crvenim kvadratićem označite lice učenika i kliknete na gumb s nacrtanim škarama.

Ovime je slika učenika postavljena i bit će vidljiva u imeniku svuda gdje su prikazani učenikovi podatci.

Fotografije učenika možete dodavati i iz grupne fotografije. Grupnu fotografiju možete postaviti tako da prije spremanja fotografije stavite kvačicu na 'Grupna fotografija'. Nakon toga će se pojaviti gumb 'Izreži iz grupne fotografije' uz svakog učenika te ćete moći birati između rezanja iz grupne fotografije ili odabira zasebne fotografije kao što je prethodno opisano.

Pri rezanju grupne fotografije također je potrebno crvenim kvadratićem označiti cijelo učenikovo lice i kliknuti gumb s nacrtanim škarama.

Postavljanjem nove grupne fotografije u opciji 'Izreži iz grupne fotografije' bit će prikazana nova fotografija.

Ukoliko je učeniku fotografija (grupna ili pojedinačna) učitana u nekom od prethodnih razreda ista će automatski biti pridružena tom učeniku u aktualnoj školskoj godini, odnosno u trenutnom razredu.

Izvor: https://www.carnet.hr/wp-content/uploads/2021/12/e-D_Razrednik_28-12-2021.pdf