SJAJAN USPJEH NAŠIH UČENIKA NA NATJECANJU IZ EMOCIONALNE PISMENOSTI

Autor: Ivan Grbavac, 11. 11. 2022.

Osnovna škola Strožanac već petu godinu zaredom sudjeluje u projektu Pretežno vedro u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo SDŽ koji ima za cilj unaprjeđenje mentalnog zdravlja mladih.

Danas je održano međuškolsko natjecanje iz emocionalne pismenosti u OŠ Manuš u kojemu su sudjelovale 24 škole iz cijele Splitsko-dalmatinske županije, a među njima je bila i naša škola koju je predstavljalo sedmero učenika pod vodstvom psihologinje Mie Grbavac. Naši učenici pokazali su zavidno znanje u pitanjima iz područja emocionalne pismenosti gdje su imali maksimalan broj bodova te su osmislili i snimili edukativan video na zadanu temu. Iako je bila iznimno kvalitetna i velika konkurencija, OŠ Strožanac je osvojila sjajno prvo mjesto te će iduće godine biti domaćini ovog hvale vrijednog natjecanja.

Učenici koji su sudjelovali su:

1. Lana Prka
  2. Eva Ledenko
  3. Gabriela Dani Buljan
  4. Natali Bogut
  5. Nina Banović
  6. Toni Mudrinić Lekaj
  7. Ivan Štrkalj

Mentorica im je bila psihologinja Mia Grbavac.

Jako smo ponosni na ovaj uspjeh i još jednom iskrene čestitke učenicima i mentorici.