Edukacija učenika u Mjesecu borbe protiv ovisnosti

Autor: Helena Bilić, 19. 12. 2018.

U suradnji sa Općinom Podstrana i Vijećem za prevenciju kriminaliteta općine Podstrana  te u sklopu „Mjeseca borbe protiv ovisnosti“, dana 17. prosinca 2018. god. u  „Osnovnoj školi Strožanac“ u Podstrani, za učenike osmih razreda odigrati će se dvije predstave ( prva u 8:50 h, druga u 14:00 h ), (The/Arto predstava) „DROGA, reci drogi NE“, u režiji Zijaha Sokolovića, koju izvode dvoje glumaca nevladine udruge„Riječi/Prave/Predstave“.

Cilj predstave je ukazati kako prepoznati situaciju u pubertetu i adolescenciji kada mladi dolaze u dodir s drogom, kada i zašto najčešće uzimaju drogu, kako i kada postaju ovisnici o drogama, kako mlade informirati o posljedicama uzimanja i ovisnosti o drogama, što moraju znati o drogama da se ne bi upuštali u rizik eksperimentiranja sa istima.