Međunarodni dan mentalnog zdravlja (10.10.2018.)

Autor: Mia Grbavac, 10. 10. 2018.

Međunarodni dan mentalnog zdravlja obilježen je u našoj školi izradom prigodnog panoa kojemu je cilj senzibilizirati učenike, roditelje i djelatnike škole na važnost mentalnog zdravlja i poučiti ih koliko je važno pravovremeno i empatično reagirati u situacijama kada nam se netko požali na neki problem.

Plakat su izradili učenici 3.b i 4.e razreda uz pomoć svojih učiteljica Ane Kadić, Željane Krželj i školske psihologinje.

Navedena aktivnost dio je Školskog preventivnog programa koji, između ostalog, ima za cilj unaprijeđenje i zaštitu mentalnog zdravlja djece i mladih.