ODRŽANO JE 7. MEĐUŠKOLSKO NATJECANJE IZ EMOCIONALNE PISMENOSTI U OŠ STROŽANAC

Autor: Mia Grbavac, 30. 11. 2023.

Osnovna škola Strožanac već godinama sudjeluje u projektu Pretežno vedro u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo SDŽ koji ima za cilj unaprjeđenje mentalnog zdravlja mladih.

7. međuškolsko natjecanje iz emocionalne pismenosti, održalo se u našoj školi, 24. studenoga 2023. godine, u 9:30. Čast organizirati ovako veliko i važno natjecanje dobili smo prošlogodišnjom pobjedom kada su  učenici naše škole, pod mentorstvom psihologinje Mie Grbavac, bili su pobjednici na međuškolskom natjecanju iz emocionalne pismenosti u kojem su sudjelovale 24 škole Splitsko-dalmatinske županije.

Ovogodišnje međuškolsko natjecanje je okupilo učenike i mentore iz 31 osnovne škole s područja Splitsko-dalmatinske županije. U natjecanju je sudjelovalo više od 300 učenika različitih škola te njihovi mentori, a njihova uspješnost ocjenjivala se od strane stručnog povjerenstva. Učenici su se natjecali u rješavanju problemskih situacija u kojima su pokazali svoje vještine prepoznavanja i imenovanja emocija, nošenja s vršnjačkim pritiskom, nasiljem, različitim vrstama stresora i drugim sličnim izazovima kojima su svakodnevno okruženi. Navedene vještine učenici uče i razvijaju kroz školska natjecanja, a međuškolsko natjecanje svojevrsna je smotra temeljnog cilja ovog projekta, a to je zaštita i unaprjeđenje mentalnog zdravlja.

Mnogi djelatnici škole, zajedno s voditeljicom projekta na školskoj razini Miom Grbavac, pridonijeli su organizaciji i realizaciji ovog događaja te im i ovim putem zahvaljujemo. Uživali smo u cijelom procesu i ponosni smo na pozitivne povratne informacije sudionika.

Kako nam je bilo pogledajte na videu na sljedećem linku: