ZIDOVI NISU PREPREKE

Autor: Ivan Grbavac, 10. 11. 2023.

Osnovna škola Strožanac već šestu godinu zaredom sudjeluje u projektu Pretežno vedro u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo SDŽ koji ima za cilj unaprjeđenje mentalnog zdravlja mladih.

U sklopu tog projekta održavaju se školska i međuškolska natjecanja iz emocionalne pismenosti. Prošle školske godine učenici naše škole, pod mentorstvom psihologinje Mije Grbavac, bili su pobjednici na međuškolskom natjecanju u emocionalnoj pismenosti u kojem su sudjelovale 24 škole Splitsko-dalmatinske županije i time smo dobili čast, ove školske godine, organizirati ovo hvale vrijedno natjecanje u našoj školi.

Natjecanje će se održati u Osnovnoj školi Strožanac, dana 24.11.2023. (petak) s početkom u 9:30 sati.

Isto tako, Osnovna škola Strožanac sudjeluje i u podprojektu gore navedenog projekta „Zidovi nisu prepreke“ čiji je nositelj Nastavni zavod za javno zdravstvo SDŽ. Cilj ovog projekta je zaštita i unaprjeđenje mentalnog zdravlja mladih, a specifični cilj je da se kroz uređenje školskih i izvan školskih okruženja, pro-aktivnim pristupom djece i mladih preveniraju ponašajne ovisnosti, smanjenja nasilnih i / ili drugih rizičnih ponašanja učenika.

U sklopu ovog projekta školska psihologinja Mia Grbavac došla je na ideju da se ispred OŠ Strožanac oslika poligon s ciljem da djeca budu fizički aktivnija, manje izložena tehnologiji, više vremena provedu na zraku, više se međusobno druže te da se time prevenira njihovo rizično ponašanje bilo kakve vrste. Poligon je oslikan od strane učenika Škole likovnih umjetnosti, Split te Škole za dizajn, grafiku i održivu gradnju, Split pod vodstvom njihovih profesora mentora. Svečano otvaranje poligona te predstavljanje projekta široj i stručnoj javnosti održalo se 10.11.2023. (petak) u maloj dvorani Osnovne škole Strožanac u 11:00 sati. Jedan dio atmosfere možete pogledati u nastavku kao i snimku našeg poligona koji rezultat zajedničkog truda navedenih triju škola. Posebna vrijednost ovog projekta je i činjenica da su djeca crtala za djecu.

Kako izgleda poligon pogledajte na sljedećem linku:
ŠKOLSKI POLIGON