Strah od ispitivanja - kako ga se riješiti?

Autor: Mia Grbavac, 3. 11. 2016.

Strah je normalna reakcija u ispitnoj situaciji i pomaže nam u usmjeravanju pažnje na zadatak. Međutim, ponekad je strah toliko jak da izaziva nelagodu i dovodi do toga da postignemo niže rezultate na testu ili pri usmenom ispitivanju.

„Pola toga zaboravim kad me nastavnik počne ispitivati…“

„Ne mogu se skoncentrirati, srce mi počne ubrzano lupati i počnem se nekontrolirano znojiti…“

„Tijekom ispita prate me misli poput: „Što ako opet dobijem lošu ocjenu? Što će mi reći roditelji ako opet doživim neuspjeh?“…i to me jako ometa.“

Vjerojatno nema učenika koji nije barem jednom tijekom školovanja doživio ovakvo nešto, tj. Doživio strah od usmenog i/ili pismenog ispita.

Dobra vijest je da možeš nešto učiniti da smanjiš strah od ispita i ne dopustiš strahu da utječe na tvoje postignuće.

Što možeš učiniti?? Za početak, pročitaj brošuru koja se nalazi ispod. wink

Priloženi dokumenti:
strah_od_ispitivanja.pdf (432.69 KB)