Kako razvijati djetetovo samopouzdanje?

Autor: Mia Grbavac, 14. 4. 2020.

Samopouzdanje je način na koji vrednujemo ono što činimo, ono što jesmo i rezultate koje postižemo.

Zdrav osjećaj samopouzdanja može se smatrati djetetovim štitom koji ga brani i čuva od različitih izazova s kojima se svakodnevno neminovno susreće. Čini se da djeca koja se doživljavaju pozitivno i koja se osjećaju dobro sama sa sobom lakše razrješavaju konflikte te lakše odolijevaju negativnim utjecajima i pritiscima, spremnija su na smijeh, više uživaju u životu, te su u svojoj osnovi optimističnija i realističnija.

Djeca s niskim samopouzdanjem konflikte često doživljavaju kao izvore frustracije i tjeskobe. Dijete koje o sebi ima nisko mišljenje može doživljavati velike teškoće u pronalasku rješenja za probleme s kojima se susreće.

Savjete o tome kako razvijati djetetovo samopouzdanje pročitajte u brošuri ispod. :)

Priloženi dokumenti:
kako_razviti_djetetovo_samopouzdanje.pdf (449.45 KB)