Ekološki i humanitarni projekti u školskoj godini 2020./21.

Autor: Helena Bilić, 24. 6. 2021.

Skupljajmo zajedno stare baterije

Projekt je proveden  u suradnji s Friško d.o.o. kao sakupljačima, s ciljem zbrinjavanja opasnog otpada i razvijanje ekološke svijesti u domu i školi.

Od listopada 2020. do travnja 2021., učenici su prikupili 33 kilograma starih baterije. U prikupljanju su se posebno istakli učenici 1.-4. razreda.

Najuspješniji su bili  učenici 3.a razreda s učiteljicom Danielom Dobrić koji su prikupili 6.7 kg baterija i učenici 2. b i 2. e s učiteljicama Mirjanom Kujundžić i Jelenom Kapetanović koji su zajedno prikupili 9 kg baterija....

Posebno veseli što su se akciji pridružili i najmlađi učenici, pa su učenici  1. b  s učiteljicom Anom Kadić prikupili 3,4 kg starih baterija, a učenici 1. e s učiteljicom Majom Tudor su prikupili 2 kg starih baterija.

Plastičnim čepovima do skupih lijekova

Već duži niz godina naša Škola sudjeluje u akciji Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Plastičnim čepovima do skupih lijekova, pridodajući ekološkoj akciji i humanitarni karakter.

I ove školske godine, prikupljene čepove su dostavljeni GK Spinut, Split koji će ih poslati u Čakovec, gdje se nalazi sjedište Udruge.

Zeleni korak

U devetom dm Zelenom koraku, ekološkoj akciji prikupljanja i recikliranja starog papira, sudjelovali su učenici i  njihovi roditelji te djelatnici Škole.

U listopadu 2020. prikupljeno je 400 kilograma papira.

Posebne pohvale zaslužili su učenici 5. b razreda s razrednicom Josipom Tandarom.

Projekti se nastavljaju i u idućoj školskoj godini!

Aktiv Biologije i Kemije